porterfromamerica.net

porterfromamerica.net

Prágai Vasutas Söröző: Pragati Vasutas Soeroező

Kedves Utazóink, Foglalóink, és Szállásadó Partnereink! Nehéz héten vagyunk túl mindannyian. El kell áruljam, hogy talán a legnehezebb hetén, pedig ez az oldal a 2008-as válság közepén jött létre, így soha nem ijedtünk meg a kihívásoktól. Ez a mostani helyzet azonban mégis más. Aggódunk a szüleink, gyermekeink és magunk egészségéért, és néha tehetetlennek és tanácstalannak érezzük magunkat – akár az iskolák bezárását, vagy egy szálláshelyen a vendéglemondásokat látva.

Visszapillantó tükör – 20 éve halt meg Bohumil Hrabal – NullaHatEgy

Az érettségi után a prágai Károly Egyetem jogi karára iratkozott be, ám a jognál jobban érdekelte a filozófia, a zene, a képzőművészet és az irodalom. "Zongorázni tanultam, s diákként egy zenekarban is trombitáltam, egyszerű Esz-trombitán, egyébként zongorán játszottam. De inkább csak a magam kedvére, illetve mert akkoriban divatos volt zongorázni. A Híd nevű kocsmában játszottam Nymburkbn, kottáim is voltak, és hát Strauss-keringőket meg korabeli slágereket zongoráztam. Nagyokat hibázva klimpíroztam, valahogy úgy, ahogy írok…" Az ország német megszállásakor, 1938-ban bezárták az egyetemet, Hrabal vasutas lett: volt írnok, pályamunkás, majd végül vizsgázott forgalmista. Erről a korszakról szól a Szigorúan ellenőrzött vonatok című műve, amelyből szintén Menzel rendezett 1966-ban Oscar-díjjal is kitüntetett filmet. A háború után lediplomázott, ám jogászként soha nem dolgozott. 1946 és 1963 között volt biztosítási ügynök, kereskedelmi utazó, eladó, kohómunkás, hulladékbegyűjtő-bálázó. Utóbbi "élménye" szolgáltatta a Túlságosan zajos magány című művének alapanyagát.

Már tizenöt évesen a Balassagyarmat NB II-es csapatában játszott, innen került az Üllői útra 1983 nyarán. 18 és fél évesen mutatkozott be a Fradi első csapatában a nagy munkabí­rású és jó rúgótechnikájú középpályás. 1984 tavaszán már tagja az NB I-es keretnek, és alapembere az EB-győztes ifi-válogatottnak. Egy kattintás ide a folytatáshoz.... → 1985. január 29., Hamburg, NSZK – MAGYARORSZÁG 0-1 (0-0) vezette: Halle (norvég) Góllövők: Péter Magyarország: Disztl P. (Videoton) – Kardos (Ú. Dózsa) – Sallai (Bp. Honvéd), Róth (Pécs), Garaba (Bp. Honvéd), Péter (ZTE) – Nagy A. (Bp. Honvéd), Nyilasi (Austria Wien), Détári (Bp. Honvéd) – Kiprich (Tatabánya), Esterházy (AEK Athén) Csere: Kiprich h. Bodonyi (Bp. Honvéd), Esterházy h. Pölöskei (FTC) Szövetségi kapitány: Mezey György Egy kattintás ide a folytatáshoz.... → Sorsolással esett ki a magyar ifi válogatott. A nemzeti csapat öt gólját három ferencvárosi játékos szerezte. →

Beerco söröző

Közben-közben a hangjukat is hallatták a helyi járókelők és a bámészkodó turisták nagy csodálkozására. A cseh fővárosban - annak ellenére, hogy Európa egyik legvonzóbb turistalátványosságáról van szó - találni olyan belvárosi utcákat, ahol megállt az idő és csak egy bácsi csoszog haza a szatyorral. A világhírű napórájáról híres Orloj előtt sem taposták le egymást a turisták. 1597 óta reggeli és esti 9 óra között minden órában a felső részében lévő ablakban elvonulnak az apostolok. Egy helyi legenda szerint az órát Hanus mester készítette, s avégett, hogy művét más városokban ne tudja megismételni, a városatyák izzó vassal megvakíttatták. Az órás bosszút állt: egy nap kezét az óra finom szerkezetébe tette. Az elkövetkezendő 100 évben senki nem volt képes az óramű megjavítására. Stavovské divadlo színház oldalában álló Il Commendatore címet viselő Anna Chromy szobor annak állít emléket, hogy 1787. október 29-én itt mutatták be Wolfgang Amadeus Mozart Don Giovanni című operáját. De térjünk vissza a focihoz.

Mindeközben lassan felhagy a már tíz éven át tartó versírási kísérleteivel, és mindannyiunk szerencséjére a próza irányába fordul. 1949. : Végleg elhagyja Nymburkot, teljesen függetlenedik a szüleitől és a prágai Állami Áruházaknál kezd el dolgozni, majd megint csak meglepetésre kétéves társadalmi munkára jelentkezik vagy inkább küldik a kladnói Poldi-kohóba. Kezdetben a helyi barakkokban él, majd előbb a Jáchymova utcai lakásából, később a prágai peremkerületben, Libeň ben álló kis lakásból ingázik órákon át Kladnóba. A kohónál ismerkedik meg Vladimir Boudnik festővel, akivel csakhamar összebarátkozik. 1950. : A l ibeňi Gát utca 24-es száma alatti bérházban (ma már nem áll) található lakása helyi kulturális, irodalmi központtá alakul át, ahol rendszeresen találkoznak a cseh művészeti élet páriái. 1951: Hrabal összeismerkedik Egon Bondy költővel, aki lelkesen biztatja Bohumilt, hogy írjon. Írjon még akkor is ha esély sincs arra, hogy a kommunista közegben valaha is kiadják a műveit. Ekkor kezdi el írni a Jarmilkát.

Egy halott költő álombeli „invitálására” lett öngyilkos Bohumil Hrabal » Múlt-kor történelmi magazin » Hírek

  1. Menjünk már Prágába egy kicsit, naaa - Index Fórum
  2. Budapest – Szolnok távolság | Magyarország térkép és Google útvonaltervező
  3. Burgonya pogácsa recept
  4. Söröző

Ízek rendben voltak, kiszolgálás tipikus prágai, sör jó mint mindenhol Prágában, de semmi extra ilyen értelemben. A kiszolgálás annyiban viszont fantasztikus volt, hogy az italokat vonatok szállítják az asztalra, ez az élmény önmagában megérte, pláne gyerekkel. Ajánlom. március Hasznos? További értékelések megtekintése

NAGYKÉPÜNK két szerzője a Celtic Glasgow több szurkolójával is találkozott Prágában. A skót bajnok neve ismerősen csenghet a kolozsváriak számára, ugyanis a CFR a Bajnokok Ligája előző fordulójában épp a Celticet búcsúztatta. S akkor feltevődik a kérdés, hogy mégis mit kerestek ők Prágában, mikor csapatuk egy nappal később Stockholmban szerepelt az AIK ellen (a Celtic 6-1-es összesítéssel bejutott az Európa-liga csoportkörébe - szerk. megj. )? A választ Paul MacMillantól és édesapjától kaptunk meg, akik a Maszol tudósítójának elmondták, prágai repülőjegyüket már akkor megvették, amikor a CFR-rel összesorsolták csapatukat, és nem számítottak arra, hogy a vasutasok ellen alulmaradhat a Celtic. Harag nem volt, de azért búcsúként - finom iróniával - azért még odaszúrtak nekünk: találkozunk az Európa-ligában. S MEKKORA IGAZUK LETT!!! A pénteki EL-sorsoláson a CFR-t a római Lazioval, a francia Rennes-vel és a.. Glasgow-val együtt küldték az E-csoportba. Ez a CFR szurkoló egy "ősrégi" Vass Ádám mezben nemzetiségi hovatartozását is demonstrálta.

A Krásné Březno-i sörfőzde legismertebb márkája a Zlatopramen, de főzték még a "Pivrnec úr" sörét is, és a több mint egy évtizede bezárt Uherské Hradisté-i Jarošov sörfőzde "emléksörét is. (tovább olvasom) Sörfőzde a magasbam A kelet-csehországi Óriás-hegységben (Krkonoše), 1410 méterrel a tengerszint felett működik Közép-Európa legmagasabban fekvő sörfőzdéje. A Luční Bouda az Óriáshegység legöregebb menedékháza, amely azonban halad a korral. Ennek legékesebb bizonyítéka a négy éve a szállodában megnyitott kis sörfőzde, ahol Paroháč márkanéven négyféle sört főznek. A Paroháč sörök cégérén illetve logóján párzó szarvasok láthatók, mivel a szó egyik jelentése agancsos állat. A másik jelentés sokkal profánabb: felszarvazott férj. Gyanítjuk, ez lehet az igazi névadó, mivel a világtól elzárt turistaház nyilván gyakran menedéke titokban randevúzó pároknak. (tovább olvasom) A vasutas ingyensöre Velké Březno német neve Großpriesen Utóbbi nagy valószínűséggel ismeretlenül cseng itthon, míg a cseh elnevezést a híres-nevezetes Březnak sörnek köszönhetően ismerhetjük.