porterfromamerica.net

Fradi Meccs Parkolás

Ismét kiütközött, hogy nincs olyan játékosa a Ferencvárosnak, aki képes lenne irányítani. Nem véletlenül várják vissza a jövő tavasszal már 39. évébe lépő Gera Zoltánt, aki szép lassan világklasszissá érik a fejekben. De a méltán kritizált Thomas Doll taktikáját sem értjük, attól mert nincs játékmestere, hihetetlen, hogy továbbra sem látni, mit is akar játszani a Ferencváros a bajnokság talán legdrágább, legerősebb játékoskeretével. Mert ez a labdagyömöszölés, amit az első félidőben mutattak, Varga Roland és Böde villanásaira, Paintsil gyorsaságára építve, minden, csak nem modern futball. Jellemző, hogy a 31. percben az első igazi lehetőségnél Hajdú B. Istvánból kiszakadt (azért szeretjük, mert legalább belőle még előtör egy-egy őszinte mondat): "Na végre, valami történt". Nem Vitray Tamás öntelt, életunt stílusával dünnyögte ezt, hanem az amúgy lelkes közvetítését megszakítva. Tény, hogy a szurkolók és a remek iram, küzdés miatt volt legalább közepes színvonalú a meccs, a játék az első félidőben felejthetőre sikeredett.

Verekedés miatt állt a játék a Fradi BL-meccsén | 24.hu

A 37. percben végre szép jelenetet láthattunk, Varga Roland kapott hatalmas labdát a macedón Sztefan Szpirovszkitól, még a csele is jó volt, de a kapus Nagy Sándor belelépett a lövésébe. Aztán jött a szünet. A hangulatról (már a meccs után): Remek második félidő következett A második félidőben aztán másik arcát mutatta a Fradi, és nem csak a gólok miatt. A Ferencváros fokozta a nyomást, és bár nem sorjáztak a helyzetek, érett a gól. Varga Roland az 59. percben ugrasztott talpra nagyjából húszezer embert a stadionban. Előtte úgy tűnt, Priskin eltotojázta a ziccert, de Böde lőni tudott, s azt hiába védték, a labda Varga elé került, aki nem hibázott: megszerezte 13. gólját a bajnokságban. Beindult a kanyarban a pirotechnika, Csányi Sándor máris dörzsölhette a tenyerét: készülhet az MLSZ a teljesen felesleges büntetésekre. A Debrecen ezután megroggyanni látszott, egy kósza labda Priskin elé került, aki közelről a hálóba ollózta. Szép gól volt (2–0), a Fradi-tábor hangulata az egekbe tört, de rögtön lehetőséghez jutott a vendégcsapat, amely majdnem szépített.

Meccs

Ebben az esetben a mérkőzés alatt is folyamatosan lehetnének rendőrök az utcákon. A jelenlegi gyakorlat az, hogy a kritikus meccsekre túlórában rendelik be a mérkőzésbiztosító erőket. Csakhogy egy-egy rendőr egy év alatt legfeljebb 150 órányi pluszmunkára kötelezhető. Ha a havi keretet kimerítették, a további túlórákat szabadidő formájában kell kiadni nekik. Akkor pedig végképp nem lesz elég rendőr az utcán. Ifj. Lasz György, az In-Kal Security vezetője a Népszabadságnak úgy nyilatkozott, hogy a felkészült biztonsági cégek a jegyellenőrzésnél lényegesen többre is képesek. Rendőri közreműködés nélkül azonban az ő cége sem vállalná a komolyabb mérkőzések biztosítását. Az Üllői úton szolgálatot teljesítő Preventív Security vezetői a vizsgálat lezártáig nem kívánnak nyilatkozni. A Népszabadság információi szerint korábban a Fáy utcában, a Vasas-pályáján is ők tartották fenn a rendet, de munkájukkal akkor elégedetlenek voltak - ezért szerződést bontottak.