porterfromamerica.net

porterfromamerica.net

A Keselyű Három Napja

KATHY: Jól ment? JOE: Micsoda? KATHY: Nem volt veszélyben? JOE: Nem biztos. KATHY: (Tanácstalanul felsóhajt. ) Istenem! Bár többet tudnék! Magáról. A tegnapjáról… a máról. JOE: A tegnapra nem emlékszem. Ma esett. KATHY: Miért kötözött oda, mint egy… (A férfi ránéz. ) Azt hitte, felhívom a rendőrséget? (A nő megrázza a fejét. ) Nem tettem volna. JOE: Miért? KATHY: Tudja, van úgy, hogy csinálok felvételeket, amik nem vallanak rám, de ha már én csináltam, az enyémek. Vállalom. (Csend. ) Egy fiókban vannak. JOE: Szeretném látni őket. KATHY: Nem ismerjük egymást annyira. JOE: (Közelebb lép. ) Van, akit annyira ismer? KATHY: Nem. Nem akarom jól ismerni magát. Nem hiszem, hogy sokáig fog élni. JOE: Ez ügyben még csodálkozhat. Külső hivatkozások [ szerkesztés]

Teljes film

Értékelés: 137 szavazatból Joe Turner a CIA alkalmazottja: munkatársaival kalandregényeket és mindenféle újságokat olvasnak. A trükköket és cseleket betáplálják egy komputerbe, mely összeveti ezeket a CIA-tervekkel - így keresnek új ötleteket. Egy nap Turner leugrik a sarki étterembe ebédért, ám mire visszatér, az összes kollégáját lemészárolva találja. Forgalmazó: Örökmozgó Ezt is ajánljuk Stáblista: Szerkeszd te is a! Ha hiányosságot találsz, vagy valamihez van valamilyen érdekes hozzászólásod, írd meg nekünk! Küldés Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!

A Keselyű három napja ( Three Days of the Condor, 1975) Értékelés: 7. 5/10 raptor Rendezte: Sydney Pollack Szereplők: Robert Redford, Faye Dunaway, Max von Sydow, Cliff Robertson

A drámaiság érdekében az eredeti cselekményt három napba sűrítették. A főszereplő nevét Ronald Malcolmról Joe Turnerre változtatták: ez a név a kémtörténeteiről ismert John Le Carré egyik regényéből származik. Robert Redford és Sydney Pollack összesen hét filmet készített együtt: ez volt a negyedik közös munkájuk. A továbbiak: Halálra ítélt birtok ( 1966), Jeremiah Johnson ( 1972), Ilyenek voltunk ( 1973), Elektromos lovas ( 1979), Távol Afrikától ( 1985), Havanna ( 1990). Redford akkortájt már dolgozott a Watergate-ügy nyomán készült Az elnök emberei ( 1976) című filmjén, és éppen az előkészületi munkák elhúzódása miatt tudta elvállalni A Keselyű három napja főszerepét. Hogy csökkentsék a két film közti hasonlóságot, a cselekményt Washingtonból New Yorkba helyezték át. Pollack szerint a főhős kiszolgáltatottsága a személytelen New Yorkban egyébként is jobban érvényesült. Bár Grady regényében épp a filmszerűség ragadta meg az alkotókat, Lorenzo Semple Jr. forgatókönyvét David Rayfielnek át kellett dolgoznia.

JOE: Nem hiszi el, amit mondtam. KATHY: Elhiszem, hogy bajban van. Veszélyben. De nem tudom, mifélében, és mennyi belőle, amit csak… kitalál. Biztosan igaz, részben, de… JOE: Nem számít. Nem érdekes. (Feláll, a nőt maga után rángatja. ) KATHY: De számít! Várjon, álljon meg! JOE: Menjen be oda! (A fürdőszobába taszítja a nőt. ) KATHY: Próbálja megérteni, milyen helyzetben vagyok… (Kathy hirtelen ötlettel felmarkolja a mosdó szélén heverő illatszeres flakonok egyikét, de a férfi elhárítja a támadást és hátracsavarja a nő karját. ) KATHY: Aú! Mit csinál? Eresszen el! (Kétségbeesetten szabadulni próbál, de a férfi nem engedi. ) Ez fáj! Ne kötözzön össze! Eresszen el! Ne! (A férfi a WC kagylóhoz kötözi. ) Ez egyszerűen… aljasság! JOE: Tudom. (A nő száját is beköti. ) Később Kathy barátja valóban telefonált, de Turner kényszerítette a nőt, hogy rázza le a telefonban a kedvesét. A telefonbeszélgetés után kis csönd. JOE: Ne féljen, elmegyek. Reggel. KATHY: Hová? (Joe válasz helyett a fejét ingatja. )

Online

Sydney Pollack kiválóan értett a hangulatteremtéshez, ennek a filmnek olyan szürke árnyalata van, ami inkább John Le Carré világához van közelebb, nem James Bondhoz. Ezért is sikeredett eléggé sivárra a szerelmi szál, pedig bedobtak mindent az alkotók a Stockholm-szindrómától kezdve (na jó, Robert Redfordba beleszeretni ér, róla úgysem hisszük el, hogy bántana egy nőt, még akkor sem, ha az életéről van szó) egy távoli barátig, és persze az ágyjelenet sem maradhatott el, ennek ellenére túlságosan erőltetett ez a viszony, nem kicsit hátráltatja az amúgy izgalmas eseményeket, de ennél nagyobb bajunk ne legyen. A politika mocskos dolog, szegény Joseph csak kamillázik, hogy mibe keveredett bele, minél jobban belelát a CIA legbelsőbb köreibe, annál inkább taszítja a lélektelenség. Emberünknek az a szerencséje, hogy kezdetben senki sem veszi komolyan, mert ő csak egy irodalmár, aki igaz, hogy volt katona, de a kémügyekhez nem sok köze van, csak minimális kiképzést kapott. Aztán persze a hétköznapi figurából lassan, de biztosan igazi rafkós ellenfél lesz, aki természetesen bármikor össze tudja úgy keverni a telefonközpontot, hogy nem tudják lehallgatni (de ne legyünk gonoszok, nem tolják túl az alkotók a heroizálást, meg tudott maradni mindennapinak a főhős).

A film még ma is működik, mai szemmel nézve kicsit lassúdadan folydogálnak az események, de a feszültség hőfoka semmit sem csökkent, a színészi alakítások lenyűgözőek (Sydow simán lejátszik a vászonról mindenkit, neki jutottak a legütősebb szövegek és jelenetek), fordulatos és elgondolkodtató alkotás, amelyben meglepően kevés az akció, annál több a jól adagolt thriller, a végére már mindenki gyanús lesz, összekeveredik a jó és a rossz, emlékezetes film ez még most is! Joseph Turner (Robert Redford) a CIA egyik fedőcégénél könyveket olvasgat és jelentéseket ír, meg sem fordul a fejében, hogy bajba kerülhet. Azonban egyik nap elmegy ebédért, és arra tér vissza az irodába, hogy mindenkit lemészároltak. Amikor segítséget kér a cégtől, meg akarják gyilkolni, azonban sikerül elmenekülnie, majd hirtelen ötlettől vezérelve egy véletlenszerűen kiválaszott lányt, Kathy-t (Faye Dunaway) arra kényszerít, hogy segítsen neki. Akkor rémül meg igazán, amikor rájön, hogy azért akarják megölni, mert ráhibázott arra az egyik jelentésében, hogy a CIA-n belül van egy csoport, amely a saját szakállára cselekszik... Nem árt az egy kémnek, ha jól néz ki, de agyban kell különlegesnek lennie, nem pedig akciósztárnak lennie ahhoz, hogy túljárjon a CIA túlságosan is csavaros eszén.

A nyolcfős állományú csoport munkája abból áll, hogy elolvasnak minden létező új könyvet és folyóiratot, majd azokból kigyűjtik az ügynökség számára használható ötleteket. Egy esős napon aztán épp Turnert küldik ki a többiek ebédért, amit a férfi teljesít is, csakhogy mire visszatér, már holtan találja kollégáit. A lelki békéjéből egy életre kizökkentett Turner felhívja feletteseit, megbeszéli velük, hogy beviszik, azonban a találkozón váratlanul őt is meg akarják ölni. Hősünk elmenekül, majd véletlenszerűen kiválasztva túszul ejt egy fiatal nőt, akinek lakásában elrejtőzve igyekszik kiigazodni a felkavaró eseményeken. Mindeközben a rettegő nő, Kathy (Faye Dunaway) habár minden oka megvan rá, hogy utálja, mégis fokozatosan megkedveli fogva tartóját. Paramount Pictures Tekintve, hogy a film alig három évvel a hírhedt Watergate-botrány után készült, megsüvegelendő az a bátorság, amellyel a készítők megkérdőjelezik benne a CIA intézményét, annak működését és a társadalom a szervezetbe vetett bizalmát.

A keselyű három napja – Wikidézet

  1. Eladó peugeot 307 sw diesel
  2. A három testőr
  3. A keselyű három napa valley wine
  4. A keselyű három napja eredeti szinkron
  5. A keselyű három napja teljes film magyarul
  6. A keselyű három napja teljes film
a keselyű három napa valley

A Wikidézetből, a szabad idézetgyűjteményből. Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez A keselyű három napja ( Three Days of the Condor) 1975-ben készült színes, amerikai film. Emlékezetes párbeszédek [ szerkesztés] Turner Kathy lakásán meghallgatja a híradót, ami elferdítve számol be az eseményekről. Az összezavarodott férfi megpróbálja rendezni a gondolatait, s ehhez muszáj elmennie halott barátja feleségéhez. JOE: Elviszem a kocsiját. KATHY: Útonállás, rablás. Nem fél a rendőrségtől? JOE: (Elgondolkodik. ) Az a pasas mit csinál, ha maga nem érkezik meg? KATHY: Telefonálni fog. Hamarosan. JOE: Telefonál vagy tartsak tőle, hogy jön? KATHY: Nincs joga a magánügyeimről kérdezni. Fegyvere van, erőszakoskodhatott velem, de nincs joga… JOE: (Félbeszakítja a nőt. ) Erőszakoskodtam magával? Én erőszakoskodtam? KATHY: Erőszakkal hozatta magát ide. Átkutatta a szekrényemet… JOE: Talán meg is erőszakoltam… KATHY: (Kis habozás után, némi reménnyel a hangjában. ) Még hosszú az éjszaka… (Hosszú csönd. )

  1. Francia diós krémes recept y
  2. Suzuki szigeti bicske