porterfromamerica.net

porterfromamerica.net

An 26 Magyar Honvédség

Az orrfutó kormányozható, jobbra és balra is 45 fokban forgatható el, lengéscsillapítóval van ellátva. A repülőgép két darab Ivcsenko AI–24VT típusú légcsavaros gázturbinával van felszerelve, melyek egy négytollú, AV–72T típusú, 3, 9 m átmérőjű fém légcsavart hajtanak. A légcsavarok beállítási szöge változtatható, a működtető berendezés hidraulikus rendszerű. A jobb oldali hajtóműgondola hátsó részében kapott helyet az RU–19A-300 típusú gázturbinás fedélzeti segédhajtómű. Típusváltozatok [ szerkesztés] An–26A – Az első módosított változata, amely 1971 -ben készült egy példányban. Csak földi deszantolásra alkalmas, a légi deszanthoz szükséges berendezéseket eltávolították belőle, így a szerkezeti tömege 966 kg-mal lett kisebb. Ezzel együtt a repülési teljesítménye és tulajdonságai csak kis mértékben javultak. 1972–1973 között még két hasonló, könnyített változat készült, de speciális kiépítésben. Közülük az egyik An–26S típusjellel kiképző változat volt a légilövészek számára, a másik pedig An–26RT légi átjátszóállomás (relé) volt.

Nyugdíjazza AN-26-os szállítógépeit a magyar honvédség - Infostart.hu

an 26 magyar honvédség video

A Magyar Honvédség hadrendjéből kikerülve az öt AN-26-os repülőgép más típusú feladatok ellátásában vesz részt - tette hozzá. Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Nyugdíjazza öt AN-26-os szállítógépét a Magyar Honvédség. A repülőket csütörtökön Kecskeméten, az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison búcsúztatták. Az AN-26-os repülőgépeken kívülről nem látszik ugyan az elmúlt 46 év, de technológiája korára jellemző, ezért "bármennyire is ragaszkodunk és érzelmileg kötődünk" hozzájuk, egy új cél elérésének tudatában tisztességgel búcsút kell venni tőlük – mondta a honvédelmi miniszter. A Magyar Honvédségnek korszerű és ütőképes erővé kell válnia a térségben, Európában. Ehhez modern, a 21. század kihívásait kezelni képes technikai eszközökre van szükség – közölte Benkő Tibor. Kiemelt kép: Ancsin Gábor /

2020. június 11. csütörtök. 14:23 Frissítve: 2020. 16:34 Az AN-26-os repülőgépeken kívülről nem látszik ugyan az elmúlt 46 év, de technológiája korára jellemző, ezért "bármennyire is ragaszkodunk és érzelmileg kötődünk" hozzájuk, egy új cél elérésének tudatában tisztességgel búcsút kell venni tőlük - mondta az eseményen Benkő Tibor honvédelmi miniszter. A Magyar Honvédségnek korszerű és ütőképes erővé kell válnia a térségben, Európában. Ehhez modern, a 21. század kihívásait kezelni képes technikai eszközökre van szükség - fogalmazott. A honvédelmi miniszter hangsúlyozta: a haderőfejlesztés jó ütemben halad, a légierő fejlesztése és bővítése azonban még mindig prioritást élvez. A technikai eszközök cseréje, valamint az oktatás és kiképzés hazai bázisának megteremtését követően, hátravan még olyan rakéta légvédelmi rendszerek beszerzése, amelyek Magyarország teljes légterét képesek lefedni. Ennek kiszolgálásához és biztosításához azonban nemcsak korszerű radartechnikai eszközökre, hanem felkészült pilótákra is szükség van - sorolta Benkő Tibor.

Nyugdíjazza AN-26-os szállítógépeit a Magyar Honvédség

  1. Póréhagyma krémleves * Receptek | Finom ízek egyszerűen, olcsón
  2. A honvédség nyugdíjazza az AN-26-os szállítógépeit | 24.hu
  3. An 26 magyar honvédség 2017
  4. Nyugdíjazza AN-26-os szállítógépeit a Magyar Honvédség
  5. Periódusos rendszer pdf
  6. Nevelőtálca 28-as prémium | Gazdabolt.hu
  7. Fegyveres biztonsági őr tanfolyam
  8. An 26 magyar honvédség film

An–26 A Magyar Légierő An–26-osa Funkció katonai szállító repülőgép Gyártó AVIANT Kijevi Repülőgépgyár Tervező Antonov (főkonstruktőr: V. A. Garvardt, Ja. G. Orlov) Sorozatgyártás 1969–1986 Gyártási darabszám 1398 Első felszállás 1969. május 21. Szolgálatba állítás 1973 A Wikimédia Commons tartalmaz An–26 témájú médiaállományokat. Az An–26 ( NATO-kódja: Curl) kéthajtóműves, légcsavaros gázturbinás szállító repülőgép. A kijevi Antonov tervezőiroda fejlesztette ki az An–24T teherszállító repülőgép alapján. 1969 -ben mutatták be először, módosított raktérrel és nagyobb rámpával. Kínában a Xian Aircraft Factory gyártja licenc nélkül, J–14-ként, de ez J–7-re módosult. Története [ szerkesztés] A fejlesztés alapjául az An–24 utasszállító repülőgép teherajtóval ellátott, An–24T típusjelű katonai teherszállító változata szolgált. Ebből a változatból 1967–1971 között ugyan 164 db-ot gyártott az irkutszki 39. sz. repülőgépgyár (GAZ–39), de ez az eredetileg célul kitűzött katonai feladatokra (légi deszant szállítása) csak korlátozottan volt használható.

Az Ancsa-dosszié Az An–26-os katonai repülőgép prototípusa 1969-ben készült el, míg a sorozatgyártás 1970-ben kezdődött; a folyamat 1980 elején történt leállításáig több mint 1400 darab készült az An–26-os különféle változataiból – olvasható a Honvé összeállításában. Működtetéséhez öt fős személyzet (gépparancsnok, másodpilóta, navigátor, fedélzeti technikus, fedélzeti rádiós) szükséges, a gép emellett további 39 utast szállíthat a tehertér két oldalán elhelyezett, felhajtható üléseken. Magyarországon 46 évvel ezelőtt, 1974-ben állították hadrendbe az An–26-os szállító repülőgépeket, összesen 11 darab Ancsa viselt magyar felségjelet. A rendkívül megbízható géppel Magyarországon egyetlen katasztrófa történt 1982. december 6-án Szentkirályszabadján, átstartolás közben a 210-es oldalszámú repülőgép ugyanis (feltehetően a kormányfelületek jegesedése miatt) a földnek csapódott, majd kigyulladt. A katasztrófa négy emberéletet követelt. Az An–26-ossal a néphadsereg és a Magyar Honvédség számos katonája találkozhatott, hiszen annak idején a mélységi felderítők ebből végezték stabilizátoros ugrásaikat, az éles légiharc-rakétákkal végrehajtott lövészetekre pedig szintén e típus fedélzetén szállították a vadászgépek fegyverzetét.