porterfromamerica.net

porterfromamerica.net

A Rózsaszín Párduc

Clouseau felügyelő szinte az őrületbe kergette ostobaságával a főnökét. Dreyfuss főfelügyelő ennek következtében átállt a másik oldalra, és mesterbűnöző lett belőle. Az exrendőr elrabolja a halálsugár feltalálóját és azt követeli, hogy szolgáltassák ki neki Clouseau-t. Hogy nyomatékot adjon a szavainak, a szuperfegyverrel eltünteti az Egyesült Nemzetek székházát. Ezt látva a megrettent országok bérgyilkosokat küldenek Clouseau nyomába. Az ostobasága azonban mindig kihúzza a bajból.

A rózsaszín parduc

Folytatása következik...

A különféle kiejtéseken alapuló humorban Sellers-nek nagy gyakorlata volt, hiszen a korábbi rádiószámaiban sokféle akcentust használt. A rádiós műfaj természetéből adódóan sokkal kevesebb eszköz állt a rendelkezésére, de ő megpróbálta ebből a legtöbbet kihozni. A szinkronos változatokban Márkus László kiválóan visszaadta Sellers hangját. Létezik több filmhez újabb szinkron is, Szombathy Gyula közreműködésével, de a magyar közönség Márkussal kedvelte meg a Párducot. A pletykák szerint David Niven meg is sértődött azon, hogy Sellers nagyobb sikert aratott, mint ő, ezért nem vállalta el a Phantom szerepét az 1975. évi folytatásban. Ugyanakkor volt ezt követően is közös produkciója Sellers-szel, a James Bond-paródiának szánt Casino Royale 1967-ben. De ne menjünk ennyire előre az időben! Már ebben a filmben feltűnik a felügyelőn a szokásos kellékké vált Burberry-ballonkabát, a bőrkesztyű és a jellegzetes szövetkalap. A film végén Clouseau-ra már rákerül az első álca is, igaz, ekkor még mindenkin álruha van, hiszen egy jelmezbálon vannak.

A rozsaszin parduc ujra lecsap

a rózsaszín párduc 2 teljes film

Újabb vendégkritikát üdvözölhetünk oldalunkon, ezúttal Poltergeist tollából. Nemrég újra megnéztem ennek a híres és népszerű szériának mind a tizenegy részét. Picit féltem attól, hogy gyerekkorom nagy kedvencét, Clouseau felügyelőt újra látva majd azzal az érzéssel álok fel a képernyő elől, hogy "mit szerettem ezen olyan nagyon", ám mégsem ez történt. Ismét tetszett. Bebizonyítottam magamnak, hogy ez a klasszikus számomra továbbra is a hatvanas-hetvenes évek nagy kultuszsorozatainak (Pink Panther-James Bond-Fantomas-Csendőr-Folytassa… – tudom, hogy elég furcsa őket így egy kalap alá venni, de ne feledjük, hogy akkortájt nem készítettek szinte minden sikeres filmből folytatást) méltó tagja, s illik róla tisztelettel megemlékezni. A kultuszfilm kifejezés semmi esetre sem túlzás, hiszen a sorozatnak saját wikije van: Sőt, az Interpol egy nemzetközi hírű tolvajbandát is erről a sorozatról nevezett el: Mindenekelőtt ki kell emelnem annak a három személynek a nevét, akik nélkül a széria nem nyújtott volna olyan maradandó élményt.

Újra lecsap teljes film magyarul

Kapott a film egy elődjéhez hasonlóan jó bevezető animációt és egy fülbemászó főcímzenét, természetesen ismét Mancinitől, de ez a dallam nem az ismert RP-melódia. A gyémánt ugyan nem szerepel benne, de Clouseau igen. Itt már határozottan ő a főszereplő. Újabb, később visszatérő karakterek mutatkoznak be: Dreyfus felügyelő, Clouseau főnöke, a tavaly elhunyt cseh származású Herbert Lom alakításában. Ő már 1961-ben dolgozott együtt Sellers-szel a Mr Topaze című alkotásban, bár a nagyközönség inkább kosztümös történelmi filmekből ismerhette: King Vidor Háború és Békéjében Napóleont alakította, játszott Kubrick Spartacusában, valamint Charlton Hestonnal és Sophia Lorennel az El Cid című alkotásban. Megjelenik továbbá Cato, a felügyelő harcművész-edzőpartnere, akit a kínai felmenőkkel bíró Burt Kwouk személyesít meg. Autóőrültek figyelmébe ajánlanám a tényt, hogy a filmben látható Mini Sellers sajátja volt, amit a Hooper cég külön neki alakított át. Jól sikerült a folytatás, szintén meg tudták dolgoztatni a közönség rekeszizmait.

A helyszíneket átvezető "Meanwhile…" ("Eközben…") szöveg pedig szinte szállóigévé vált. A film talán leggyengébb pontja, amikor egy énekesnő bármilyen dramaturgiai átmenet nélkül előkerül a semmiből és egy borzalmas dallal próbálja elkápráztatni a közönséget. Mit is mondjak, nem kellett volna. Sokat akar a szarka. Persze, tudom, az ötvenes-hatvanas években ez bevett szokás volt, sőt, néha még ma is elkövetik. A legszánalmasabb és legkínosabb talán a "Magyar vándor" című rettenet, ahol még 2004-ben is ezzel a naftalinszagú fogással próbálkoznak. De ne térjünk el a tárgytól, a későbbi részekben a filmzene már tökéletesen a helyén van, Mancini ura a helyzetnek. SPOILER VÉGE Bár a későbbi epizódok megtekintése után meglehetősen kiforratlannak tűnik a bemutatkozó rész, mégis hatalmas sikert aratott, nemhiába, kevés olyan rész van, ahol abba lehet hagyni a nevetést. A Shot in the Dark/A felügyelő életveszélyben (1965) Csakhamar elkészült a következő rész is, amiben igazából egyszer sem hangzik el a "Rózsaszín Párduc" kifejezés.

Mese magyarul

Clouseau nyomozó megint Dreyfus nyomában van, aki a kastélyából származó csodafegyverével eltünteti az Egyesült Nemzetek székházát. Ettől néhány ország annyira megijed, hogy meghajtja a fejét Dreyfus akarata előtt és bérgyilkosokat küldenek a felügyelőre. Egyikük, a szépséges Olga Clouseau ágyában köt ki, majd egy másik bérgyilkos a társával végez az igazi célpont helyett. Természetesen az igazság győzedelmeskedik!

Csoda, ha ezek után eltűnik a hercegnő gyémántja? Forgalmazó: Örökmozgó Stáblista: Szereplők Jacques Clouseau felügyelő

– 1996. december 16. Első magyar adó Story4 Státusz befejezett Korhatár További információk IMDb A Rózsaszín párduc (eredeti cím: The Pink Panther) 1993-tól és 1996-ig futott amerikai televíziós rajzfilmsorozat, amely Rózsaszín párduc sorozata alapján készült. Ismertető [ szerkesztés] Szereplők [ szerkesztés] Rózsaszín párduc – A jól ismert okos párduc, akinek kijött a hang a torkán, mint a Sink Pink és az Ice Pink című 1965-ös epizódban. Ebben az akcióban felöltözik Szuper Párducnak. Kisember – A kistermetű ember, akinek szintén kijött a hang a torkán, mellékszereplőként jelenik meg. Keresztkutya – Egy mopsz, a tolvaj kutyák főnöke, a Keresztkutya című rajzfilmsorozatból. Röfi – Egy bulldog, a keresztkutya csatlósa. Louie – Egy tacskó, a keresztkutya csatlósa. Felügyelő – Magánnyomozó, aki az újonc rózsaszín párduccal együtt nyomoz a bűnözők után. Ezredes – A felügyelő és a rózsaszín párduc főnöke. Charlie hangya – Egy vörös hangya, a Rózsaszín párduc barátja, aki távol tartja magát a hangyásztól.

  • A rózsaszín párduc 2
  • A rózsaszín párduc dvd steve martin
  • Rózsaszín só
  1. Fruccola arany jános utca budapest